10 powodów dla których pozycjonowanie strony jest ważne

Każdy przedsiębiorca z branży e-commerce wie, że skuteczne pozycjonowanie strony internetowej to podstawa. Bez profesjonalnego SEO nawet nowocześnie zaprojektowana strona internetowa będzie pusta. Czym jest dobre SEO? To cały proces optymalizacji kodu strony i treści pod kątem wyszukiwarek, robotów Google i potrzeb klientów. Przeczytaj poniżej 10 powodów, dla których warto zainwestować w pozycjonowanie stron internetowych.

Pozycjonowanie_Strony_internetowej_prihowarna

#1 Klienci docierają do Twojej witryny przez wyszukiwarkę

Ponad 98% internautów rozpoczyna zakupy od wpisania frazy w wyszukiwarce Google. Im wyższa pozycja Twojej strony, tym większa szansa na zysk. Krótko mówiąc, jeśli nie znajdujesz się na pierwszych stronach wyników wyszukiwania Google, nie istniejesz. Zmiany są bardzo ważne dla utrzymania wysokiej pozycji. Specjalista SEO powinien mieć oko na stronę, aby zoptymalizować każdy aspekt, w tym najnowsze wytyczne.

#2 Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania Google to prestiż

Statystycznie Twój przyszły klient wprowadzi tylko strony wymienione na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Dla tych na drugiej stronie nie ma już nic, a każdy potencjalny klient jest już zwabiony pierwszymi wynikami. Chodzi o to, by być jak najwyżej, docierać do coraz większej liczby potencjalnych klientów i podbijać konkurencję. Internauci uznają Twoją witrynę za godną zaufania i prestiżową.

#3 Zwiększ ruch na swojej stronie

Pozycjonowanie strony zwiększa liczbę potencjalnych klientów i jakość Twojej strony w wyszukiwarce google. Profesjonalne SEO to nie tylko wysoka pozycja. Zauważysz wzrost odwiedzin Twojej strony przez branżowe blogi i fora internetowe. Dzieje się tak, ponieważ Twój specjalista SEO ma przemyślaną politykę budowania linków i efektywne zarządzanie treścią dla SEO.

#4 Lepsza pozycja w google zwiększa Twoje zyski

Oto prosta wskazówka – im częściej odwiedzasz Twoją witrynę lub sklep, tym większą sprzedaż osiągasz. Dobra pozycja w Google i wysokiej jakości treści – Twój wirtualny trader.

#5 SEO buduje wizerunek Twojej marki

Wspomnieliśmy już, że strony na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google są postrzegane jako godne zaufania, stabilniejsze i z silną pozycją w branży. Częste wyświetlanie przez Google słów kluczowych ściśle związanych z Twoją branżą sprawia, że jesteś rozpoznawalny. Klienci znają Twoją markę i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ją polecą. Będziesz także rozpoznawalny i dobrze postrzegany w swojej branży. Twoi kontrahenci i konkurenci z pewnością potraktują Cię poważnie, więc możesz liczyć na lepsze kontrakty i więcej propozycji współpracy.

#6 Jak zwiększyć rozpoznawalność na lokalnym rynku

Jeśli Twoja firma działa głównie na rynku lokalnym, musisz skupić się na tzw. pozycjonowaniu lokalnym. Dobrze prowadzony skieruje do Ciebie znacznie więcej klientów, którzy szukają Twoich usług i są Ci bliscy.

#7 Najcenniejsze są wyniki organiczne

Wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania możemy zabezpieczyć kupując reklamę w Google. Jak pokazują statystyki, internauci częściej wybierają wyniki organiczne niż sponsorowane. Znacznie lepszy efekt uzyskasz z pozycjonowaniem swojej strony, dlatego warto się zastanowić.

#8 SEO jest tańsze niż Google ADS

 

Kupując reklamę Google ADS musisz liczyć się z proporcjonalnym wzrostem skuteczności do nakładów finansowych. Zapewniając swoją stronę internetową usługą SEO, możesz spodziewać się regularnego wzrostu ruchu i zysków. Profesjonalne działania SEO, optymalizacja strony z uwzględnieniem wytycznych Google jest relatywnie tańsza niż kupowanie reklam, zwłaszcza w bardzo konkurencyjnych branżach.

#9 Długotrwałe skutki pozycjonowania

 

Wysoko umieszczona strona pozostaje na swoim miejscu przez długi czas. Jeśli zajmiesz pozycję z konkretnymi frazami na pierwszej stronie wyników, konkurencja będzie musiała ciężko pracować, aby zająć Twoje miejsce. Dlatego tak ważne jest, aby nie oszczędzać na usługach SEO – wybór właściwej zagwarantuje Ci realne efekty.

#10 Zawsze masz dostęp do wszystkich danych

 

Dokładna mierzalność efektów pozwala na śledzenie ruchu na stronie. Wiesz dokładnie, które działania są skuteczne, a które możesz zmienić. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią agencję SEO, aby mieć stały dostęp do wszystkich danych i profesjonalne wsparcie.

Jak widzisz działania związane z pozycjonowaniem strony Twojej firmy czy sklepu internetowego są niezbędne do prawidłowego i stałego rozwoju Twojego biznesu. Nasza firma zadba o Ciebie, zwiększy Twoje zyski i sprawi, że zaistniejesz na rynku. Skontaktuj się z nami na bezpłatną wycenę.

Udostępnij: